Podczas ślubu i wesela pamiętaj o swoich rodzicach

Dzień, podczas którego pada sakramentalne „tak”, jest wyjątkowy nie tylko dla pary młodej, ale także dla jej rodziców. To właśnie dzięki ich wychowaniu i miłości, świeżo upieczeni małżonkowie mogli się poznać i zakochać w sobie. Warto o nich pamiętać i podziękować im za otrzymane wsparcie.

Sposobów na podziękowanie rodzicom jest wiele. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów:

  • Podziękowania podczas Błogosławieństwa Pary Młodej

Para młoda może podziękować swoim rodzicom między innymi podczas błogosławieństwa, które zgodnie z tradycją odbywa się w domu panny młodej, tuż przed udaniem się do kościoła. To jeden z najstarszych obrzędów związanych ze ślubem i weselem. Przyszli małżonkowie klęcząc przyjmują znak krzyża od każdego z rodziców.  Jest to wzruszający moment zarówno dla przyszłych małżonków, jak i ich rodziców.

  • Podziękowania podczas ceremonii w kościele

Podziękowania dla rodziców mogą odbyć się także w kościele. Tuż po złożeniu ślubowania, wyjątkowym prezentem będą dla rodziców z pewnością słowa skierowane bezpośrednio do nich.

  • Podziękowania podczas ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego

Coraz więcej par dedycje się na złożenie przysięgi jedynie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po złożeniu ślubowania, najczęściej, zanim wszyscy goście udadzą się na uroczysty obiad lub wesele, wznoszony jest toast. Para młoda może wykorzystać ten moment i przy lampce szampana złożyć podziękowania swoim opiekunom.

  • Podziękowania w sali weselnej

Bez względu na to czy para młoda decyduje się na ślub kościelny, czy cywilny, często świętuje swoje zaślubiny podczas przyjęcia. Sala weselna również może być dobrym miejscem do złożenia podziękowań rodzicom, a także do wręczenia im prezentów.  Na taki krok należy zdecydować się po pierwszym toaście, pierwszym tańcu lub po oczepinach.

Jak powinny wyglądać podziękowania?

Treść podziękować para młoda powinna przygotować jeszcze przed ślubem i weselem. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której trema i wzruszenie spowodują, że w głowie zostanie pustka. Warto, by były osobiste. Można podziękować rodzicom za wychowanie, miłość, wsparcie, a także za pomoc w organizacji ślubu i wesela.

Jaki prezent wręczyć rodzicom?

Poza podziękowaniami, para młoda powinna także pomyśleć o drobnym prezencie dla swoich rodziców. Wiele osób decyduje się na kwiaty. Ciekawym pomysłem może być także specjalnie dla nich dedykowana piosenka. Bardzo popularny jest utwór Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *