Jak przygotować plan usadzenia weselnych gości?

Coraz więcej młodych par decyduje się na wskazywanie swoim gościom miejsc, w których ci mają usiąść. Imienne wizytówki, czyli winietki, które są stawiane przy poszczególnych nakryciach, ułatwiają to zadanie. Przy tym ważne są także numery stołów wesele. Jednak w jaki sposób usadzić gości, aby byli oni zadowoleni?

Winietki mogą przybrać różny charakter. Często są one dopasowane do wystroju sala na wesele. Mogą pasować do wnętrza kolorem albo formą. Ciekawym rozwiązaniem jest również tworzenie winietek, które są elementem drobnego prezentu dla gości. Może to być, na przykład miękki cukierek, w którego wbito wykałaczkę z karteczką, na której widnieje imię i nazwisko gościa.

Dlaczego warto przygotować plan usadzenia gości?

Organizacja wesel może przysporzyć wiele trudności. Jeśli para młoda decyduje się na organizację dużej imprezy, na którą zaprosi ponad sto osób, mogą oni mieć problem ze znalezieniem miejsca przy stole. Problemem na pewno będą tworzące się przestrzenie między jedną parą, a drugą. Wtedy w ciągu stołu pozostaną wolne krzesła, na których nikt nie usiądzie, a część gości, którzy przyszli nieco później od pozostałych, będzie miała nie lada trudność z ulokowaniem się w sali. Właśnie po to, aby uniknąć takich sytuacji, warto stworzyć plan rozsadzenia gości.

Jak przygotować plan usadzenia gości weselnych?

Planując swoje wesele warto przygotować plan, na którym zdecydujemy, w którym miejscu usadzić poszczególnych gości. Ważne jest to, aby pamiętać o ewentualnych rodzinnych niesnaskach i nie sadzać obok siebie kuzynów, którzy nie rozmawiają ze sobą od dziesięciu lat. Może to wywołać prawdziwą katastrofę! Po wspólnym stworzeniu listy warto zastanowić się nad jej odpowiednich wyeksponowaniem. Najprostszym rozwiązaniem będzie umieszczenie ozdobnej tablicy na specjalnym stelażu, na której znajdzie się rozkład stołów wesele. Tak naprawdę może to być nawet malarska sztaluga, która świetnie sprawdzi się w tej roli. Niektóre pary młode decydują się także na wypisanie poszczególnych nazwisk na ozdobnym lustrze. Takie rozwiązanie będzie bardzo eleganckie, a przede wszystkim może zaskoczyć gości. Możliwości jest bardzo wiele, warto je dokładnie przemyśleć. Najważniejsze jest to, aby wszelkie elementy wesela ze sobą współgrały i były do siebie bardzo dobrze dopasowane. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że całość będzie się pięknie prezentować.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *