MUZYKA NA WESELU – 5 PORAD

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów każdego wesela. Należy poświęcić jej szczególną uwagę. W dużej mierze od niej zależy to, jak będą bawić się Wasi goście. Jeśli przygotowaniem tego szczególnego dnia nie zajmuje się profesjonalna firma, dla której organizacja wesel to bułka z masłem, wszystkie szczegóły zostają na Waszej głowie.

ZESPÓŁ CZY DJ?

Po pierwsze, należy podjąć bardzo ważną decyzję – na Waszym weselu zagra zespół czy DJ? W zależności od wyboru muzyka na wesele będzie grana na żywo lub odtwarzana z płyt lub mp3. Musicie zdecydować na czym Wam bardziej zależy. Obie opcje mają swoje zalety i wady. Przed dokonaniem wyboru, koniecznie prześledźcie ich ofertę, podpytajcie znajomych i koniecznie, zobaczcie ich w akcji. Może występują na weselu przyjaciół? A może dysponują nagraniami demo?

GATUNEK

To, że jesteście fanami death metalu, nie oznacza, że wszyscy zaproszeni goście będą dobrze się bawić słuchając takiej muzyki. Jasne, można gdzieniegdzie wpleść gatunek, który uwielbia Para Młoda, ale warto pamiętać, że na wesele zaprosiliście gości w różnym wieku, o różnych gustach. Dobrze jest wprowadzić różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Doświadczony DJ lub zespół z pewnością podołają temu zadaniu.

LISTA ULUBIONYCH I NIELUBIANYCH

Jeśli jesteśmy już przy gatunkach muzycznych, warto jest przekazać DJ-owi lub kapeli listę piosenek, które uwielbiacie oraz tych, których nie znosicie. To znacznie ułatwi im przygotowanie repertuaru. Możecie ustalić z osobą odpowiedzialną za oprawę muzyczną, że na liście ulubionych utworów, postawicie serduszko, przy tych dla Was najważniejszych. To sprawi, że cały występ będzie spersonalizowany, a zespół albo DJ, będzie mógł wywołać do tańca Parę Młodą.

TO NIE WOODSTOCK

Sala na wesele powinna mieć dobrą akustykę. Warto ją dobrze sprawdzić i poprosić zespół albo DJ-a, aby nie grał zbyt głośno. Jeśli dźwięk roznosi się po całym pomieszczeniu, goście mogą mieć problem ze swobodnym prowadzeniem rozmów. To może skutkować tym, że zaczną wychodzić przed restaurację, albo do innej sali. Wtedy maleją szanse na to, że ktoś będzie bawić się na parkiecie.

PRÓBA

Jeśli zespół lub DJ nie mieli do tej pory do czynienia z wybraną przez Was salą, niech koniecznie skontaktują się z jej obsługą i umówią na wcześniejszą próbę. Takie przygotowanie ograniczy ryzyko wpadki. Nikt nie chce, aby muzyka na weselu była zbyt cicha lub za głośna, albo nagle okazało się, że brakuje jakiegoś przewodu. W zależności od zastanej akustyki, zespół może ustawić parametry instrumentów lub wybrać głośniki o odpowiedniej mocy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *