Konkursy i weselne zabawy nie tylko podczas oczepin!

Każde polskie wesele wiąże się z oczepinami. Zabawy i konkursy mogą przybierać bardzo różny charakter. Coraz modniejsze staje się przedłużanie zabaw weselnych. Często są one organizowane również przed oraz po oczepinach. Celem jest to, aby rozbawić i rozruszać zebranych gości.

Popularne zabawy weselne

Sala na wesele często jest odpowiednio dostosowana do organizacji wielu zabaw, nawet tych najbardziej szalonych. Na przyjęciach możemy się spotkać z wężykiem, korowodem, rozpoznawaniem współmałżonka z zakrytymi oczami po zapachu, dotyku… Gry na wesele jest bardzo wiele i mogą one przybierać różne formy. Bardzo ważne jest to, aby uprzednio dokładnie je omówić z prowadzącym wesele. Każda para młoda wie najlepiej, czy dana zabawa spodoba się im oraz ich gościom. Niektóre mogą brodzić na granicy dobrego smaku.

Jak zorganizować wesele na wesoło?

Organizacja wesel wiąże się również z przygotowaniem konkretnych zabaw. Wodzireje często przygotowują kilka konkurencji, które następują po sobie w krótkich blokach. Dzięki temu urozmaicają gościom zabawę. Całość nie powinna zająć więcej niż dwadzieścia minut. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie zabawy były dostosowane również do wieku zebranych gości. Wiekowe ciocie i wujkowie raczej nie odnajdą się w szalonych tańcach i wygibasach. Z kolei jeśli na przyjęciu będzie wiele dzieci, lepiej odpuścić sobie konkurencje niosące przekaz, który będzie niedostosowany do młodych widzów! Najważniejsza jest dobra komunikacja między parą młodą oraz wodzirejem. Jeśli relacja jest szczera, wtedy na pewno nie będzie problemów z niestosownymi zachowaniami.

Konkursy na wesele dla osób starszych? Mamy to!

Jeśli na Waszym weselu będzie wiele starszych osób, warto postawić na zabawę, w której nie będzie konieczności wykonywania dziwnych wygibasów. Dobrym pomysłem będzie konkurs na najlepszą małżeńską poradę. Wystarczy, że wodzirej rozda gościom kartki i długopisy, a każdy z nich napisze jakąś poradę dla nowożeńców. Mogą one zostać odczytanie podczas oczepin. Pewne jest to, że niektóre mogą być naprawdę całkiem zaskakujące i wywołają salwy śmiechu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *