Jakie dania postawić na weselnym stole?

Dla każdej panny młodej wesele i jego organizacja są ogromnym stresem. Suknia ślubna, dodatki, zdobienie sali, menu weselne… Spraw do załatwienia jest bardzo wiele, a czas goni. Żadna impreza nie będzie dobra, jeśli goście będą głodni. W tym wyjątkowym dniu warto postawić na sprawdzone menu weselne.

Organizacja wesel może przyprawić o zawrót głowy! Jakie dania na wesele wybrać? Klasyczne, czy bardziej egzotyczne? Potrawy na weselnym stole na pewno muszą być lekkostrawne oraz sycące. Ważne jest to, aby goście mieli duży wybór. W końcu każdy z nas ma swoje osobiste preferencje dotyczące jedzenia.

Równowaga przede wszystkim

Najważniejsze jest to, aby wszystkie elementy ze sobą dobrze współgramy. Jeśli postawimy na sycące danie główne, które będzie składać się z solidnej porcji mięsa, warto skłonić się ku lekkim przystawkom, a także delikatnym deserom. Dzięki temu zachowamy równowagę w podawanych posiłkach.

Postaw na profesjonalistów

Sala na wesele często w swojej ofercie już posiada pełną organizację przyjęcia. W to wchodzą nie tylko dekoracje przestrzeni, ale również ustalone z góry menu. W takim przypadku zawsze warto poznać dokładny jadłospis. Na co zwrócić uwagę? Menu musi być zharmonizowane i odznaczać się dużą różnorodnością. Podczas jednego posiłku na stole nie powinny pojawić się dwa dania rybne. Podobnie jest z dodatkami. Ryż oraz ziemniaki powinny być podawane zamiennie. Dzięki temu całość będzie ze sobą współgrała, a każdy gość znajdzie odpowiednią potrawę dla siebie. Niektóre pary młode decydują się na skorzystanie z profesjonalnych usług organizatorów wesel. Na pewno będzie to duże ułatwienie w organizacji całego przedsięwzięcia.

Kolejność dań podczas weselnego przyjęcia

Podczas organizacji uroczystości warto zwrócić również uwagę na kolejność podania konkretnych dań. Zawsze sprawdza się ta następująca:

  1. przystawki na wesele/zupa,
  2. danie rybne,
  3. danie mięsne,
  4. deser,
  5. owoce,
  6. herbata/kawa.

Tak zachowana kolejność pozwoli zachować odpowiedni porządek. Podczas weselnego przyjęcia zazwyczaj podaje się około trzech – czterech ciepłych posiłków. Polskie wesela są huczne i trwają do białego rana. Właśnie dlatego ważne jest to, aby zadbać o dobre samopoczucie wszystkich gości, a także o to, aby ich brzuchy były pełne!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *