Czym kierować się planując ślub i wesele?

Dzień ślubu, to dla wielu osób, jeden z najważniejszych momentów w życiu. Warto przygotowując się do tego wyjątkowego dnia wszystko dokładnie zaplanować. Dzięki dobrej organizacji można bowiem uniknąć wielu przykrych sytuacji. Co warto wziąć pod uwagę szykując się do ślubu i wesela? Tego dowiecie się z tego artykułu.

Jak zaplanować ślub i wesele? W pierwszej kolejności warto przygotować listę zadań, które należy wykonać przed tym wydarzeniem. Taki dokument pomoże w ogarnięciu całego chaosu związane z organizacją ślubu.

Co powinno znaleźć się na liście weselnej?

  • Data ślubu i wesela

W harmonogramie organizacji wesela na samej górze warto umieścić datę ślubu i wesela. Dzięki temu będzie można określić ile czasu ma para młoda na przygotowanie wszystkich spraw związanych z organizacją tego wydarzenia.

  • Wizyta w parafii oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego

Bez względu na to czy para młoda zdecydowała się na ślub konkordatowy, czy  cywilny, konieczne jest zdobycie dokumentów, bez których złożenie przysięgi małżeńskiej jest niemożliwe. W tym celu, trzeba udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, a w przypadku ślubu konkordatowego, także do parafii.

  • Wybór sali weselnej

Przed parą młodą stoi także wybór sali weselnej. Jeżeli młodzi marzą o konkretnym miejscu, które cieszy się dużą popularnością, datę ślubu warto ustalić dopiero po sprawdzeniu, czy wybrany przez nich termin jest wolny.

  • Wybór sukienki i garnituru

Planując ślub i wesele para młoda musi również znaleźć czas na wybór odpowiedniej garderoby. Warto najpierw określić w jakim stylu chcecie, by prezentowały się wasze ślubne kreacje, a następnie odwiedzić krawca lub salony oferujące modę ślubną.

  • Wybór fotografa, operatora kamery

Na liście rzeczy do ślubu i wesela powinien znaleźć się także punkt związany z wyborem fotografa, który będzie towarzyszył parze młodej podczas dnia ślubu. Często przyszli małżonkowie marzą także o pamiątce w postaci wideo. Takie usługi są bardzo popularne, dlatego warto zająć się tym jak najszybciej.

  • Zespół czy DJ?

Para młoda musi także zdecydować czy chce, by podczas wesela grał DJ, czy może zespół. W tym wypadku również istotny jest czas. Umowy z wykonawcami najczęściej podpisuje się nawet na rok przed planowanym ślubem.

  • Wybór kwiatów

Ważnym punktem na liście zadań ślubnych powinna być także wizyta w kwiaciarni. Para młoda będzie mogła wybrać kwiaty, które znajdą się na stołach weselnych, a także posłużą do udekorowania miejsca ślubu. Przyszła panna młoda będzie także mogła wybrać bukiet ślubny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *